Kurumsal

3D Zemin Kaplama

Zeminler uygulandıkları yüzeylere yeni bir soluk getirmek için oluşturulmuş modern yer döşemeleridir. Ev, ofis gibi alanlara uygulanan, uygulandığı alanın iç görüntüsünü değiştirebilen ve mekan estetiği sağlayan unsurlardır. Günümüzde yeni yeni popülerleşen zemin kaplama türlerinden biri de 3d zemin kaplama oluşumlarıdır. Bu kaplama türü, görünümü itibariyle uygulanan oda içerisinde oldukça canlı gözükmektedir.

 

 Gelişen teknolojinin hayatın her yerine işlendiğini gösteren modern trendlerden biri haline gelmeyi de başarmıştır. 3d zemin kaplama en çok banyo zemini üzerinde yapılır ve tercih edilir. Kişiler banyo üzerinde daha çok okyanus ve doğa esintilerine bağlı kaplamalar yaptırabilmektedir. Maliyet açısından da yapılacak odanın veya yerin metrekare başına fiyatı şekillenmektedir. Uygun fiyatla, kaliteli ve sağlam zeminler elde edilebilir.

 

 3D Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

 

 Zemin üzerinde alıcı tarafından istenilen görsel, uzman kişiler tarafından yüzeye teknolojik ve teknik aletlerle çizilir. Daha sonra oluşturulan yüzeyin daha belirgin görünmesi için tıraşlanması yapılır. Yüzey pürüzsüz bir hale gelene kadar tıraşlanmaya devam edilir. Ardından pürüzsüz yüzeye iki kat olacak şekilde astar atılır.

 

 Astarın kurumasının ardından üzerine metal dişli bir aletle son kat uygulaması çekilir. Birçok işlem sonucunda elde edilen 3d görünümlü zeminler, uygulandıkları alanların daha canlı, daha parlak, daha temiz ve daha modern görünmesini sağlamaktadır. Temizlenmesi oldukça kolay olan bu zeminlerin çocuklar içinde hiçbir zararı bulunmamaktadır.

 

 3d zemin kaplamanın uygulandığı odada istediğiniz görselin daha da göz alıcı olmasını istiyorsanız, oda içindeki materyal oluşumlarını da onu anımsatan şeylerden oluşturmalısınız. Birçok değişik görsel oluşumunu sunan 3d zemin kaplama ortalama bir maliyetin üzerinde kişinin tercihleri doğrultusunda elde edilebilir.

3D Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

3d zemin kaplamalar, evin veya ofisin her köşesine kişi veya kişilerin istekleri doğrultusunda yapılabilir. Zemine işlenen görsellerin dikkat çekici ve etkileyici yönü bulunduğundan dolayı da otel lobilerine ve alışveriş merkezlerine de uygulanabilmektedir. Bunların yanı sıra taşınmaz gayrimenkul üzerine uygulanabileceği gibi gemi gibi taşınır malların içerisine modern bir görüntü oluşturmak için uygulanabilir. 3d zemin kaplamaların uygulandığı alanda zaman içerisinde bir sorunun yaşanmasını önlemek için zemin, profesyonel kişiler yada ekiplerce kaplanmalı ve kontrolü yapılmalıdır.

Yukarı