Kurumsal

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

 

Kolay temizlik sunan, hijyenik, dayanıklı, sağlam ve tamiri kolay bir zemin türüdür. Hem kapalı alanlara hem de açık alanlara uygulanabilir. Sentetik doldular ve çeşitli reçine için akrilik zeminler tüm kimyasal maddelere karşı ve yoğun kullanımlar için dayanıklı zemin maddesidir. Bütün zeminler üzerine kolaylıkla uygulanabilir ve uzun ömürlü oluşları kullanılan zemin maddeleridir. Akrilik zeminler farklı renklerde düz ve temiz olarak kullanılabilirler.

 

 Kaydırmaz bir zemin oluşturan akrilik zemin kaplama elastik oluşu ile kırılma veya çatlama yapmazlar. Hava koşullarında meydana gelen değişiklikler zeminde herhangi bir etki oluşturmaz. Aynı zamanda her türlü mevsim ve hava koşulunda zemin akrilik kaplama ile kaplanabilir.

 

 Akrilik Zemin Kaplama Kullanım Alanları Nelerdir?

 

 Akrilik zemin kaplama birçok alanda kullanılır. Bu alanlar; tenis kortları, garajlar, otoparklar, çok amaçlı spor salonları, basketbol sahaları, futbol sahaları, voleybol sahaları, badminton sahaları, laboratuvarlar, sağlık dispanserleri, hastaneler, depolar, hangarlar ve fabrikalar gibi çeşitli alanlarda kullanılırlar.

 

 Akrilik Zemin Kaplama Özellikleri

 

 Akrilik boyalar gibi akrilik zeminde su bazlıdır. Kolay uygulama imkanı sunarlar. Zararlı olan solventler kullanılmadan içerisine su katılarak direk uygulanır. Düz beyaz renkli olan boya içerisine her renk katılabildiği için çok büyük renk çeşitliliği sunarlar. Her türlü dış etkenlere karşı sağlam ve dayanıklıdırlar. Akrilik zemin kaplama uygulandığı alanda çok çabuk kururlar. Her zemine uygulanıp, her zemine kolaylıkla yapışır. Genel olarak iki ya da üç kat şeklinde uygulanması ile zeminin daha dayanıklı olmasını sağlar. Sporlar için oldukça uygun ve hijyenik zemin sunarlar. Ekonomiktir.

 

 Akrilik Zemin Nasıl Uygulanır?

 

 Akrilik zeminin uygulanacağı alan yabancı maddeler ve tozlardan arındırma işlemi yapılır. Uygulamanın yapılacağı zemine akrilik kaplamanın tutuculuğunun artması için astar uygulaması yapılır. Astar uygulaması yapıldıktan sonra zemin üzerinde bulunan gözeneklerin kapanabilmesi için Resurfecer isimli katman atılır. Üç kat olarak uygulanan toz karışımlar ile elastik bir katman oluşturulur. Daha sonra elde edilen katman için iki kat üst üste akrilik boya uygulaması yapılır. Bunun üzerine akrilik zemin kaplama hangi kullanım amacı ile yapıldıysa ona göre çizgiler çizilerek zemin oluşturulur.

Yukarı