Kurumsal

Antistatik Kaplama (Esd Zemin Kaplaması)

Antistatik Kaplama (Esd Zemin Kaplaması)

 

İnsan bedenindeki elektrik, kullanmakta olduğumuz elektronik aletlere zarar vermektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde, insan bedenindeki elektriğin, elektronik aletlerin bozulmasında %50 oranında etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

 

 Antistatik yer kaplaması, bireyin üstünde toplanmış statik yükün, elektronik aletlerde bozulma yapmaması için, bünyede birikmiş statik elektriğin direkt olarak toprağa aktarılmasını sağlayacak bir işlemdir. Elektronik aletlerin yer aldığı tüm mekanlarda, döşemeler için antistatik kaplama kullanılmalıdır. Esd zemin kaplaması renk uyumunun, insanlar üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu sebeple ESD zemin kaplama, daha çok desen kombinasyonu için, yenilendi ve zenginleştirildi.

 

 Antistatik Kaplama Nerelerde Kullanılır?

 

 Ameliyathaneler, bilgisayar odaları, fabrikalar, sistem odaları, laboratuarlar, elektronik endüstrisi, petro-kimya endüstrisi gibi elektroniklerin yoğun şekilde bulunduğu tüm mekanlarda esd zemin kaplaması kullanılması gerekmektedir.

 

 Bu alanlarda esd zemin kaplaması kullanılarak, insan bedeninde bulunan statik elektriğin, elektronik aletlere zarar vermesi önlenmektedir. Antistatik kaplama malzemesi tercih edilirken, oldukça dikkatli olunmalıdır. Her esd zemin kaplamasında iletkenlik özelliği bulunmaktadır. İletkenlik özelliğinin belirli dereceleri vardır. Antistatik kaplama, elektronik aletlerin kullanıldığı bütün mekanlarda kullanılmalıdır.

 

 Antistatik Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

 

 Antistatik kaplama, iletken özelliktedir. Estetik bir görünüme sahip esd zemin kaplamasının yüzeyi parlaktır. Kimyasal dayanım gücüne sahiptir. Esd zemin kaplamanın sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Islak veya nemli alanlarda da rahat bir kullanım sağlamaktadır. Hem ısıya, hem de güneş ışınlarına karşı dayanımı yüksektir.

 

 Bu nitelikleriyle birlikte avantajlı bir kullanım sağlamaları en fazla tercih edilen yer kaplama çeşidi olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca antistatik kaplama, inşaat faaliyetlerinde de kolay bir kullanım sağlamaktadır. Esd zemin kaplama, insan sağlığına faydalı olmakla birlikte, mekanlardaki elektronik aletlerin zarar görmesini önlemektedir.

 

 Esd zemin kaplama, insan sağlığına faydalı olmakla birlikte, mekanlardaki elektronik aletlerin zarar görmesini önlemektedir. Antistatik kaplamalar, beton veya aşınmış, yıpranmış zeminleri, parlak ve pürüzsüz bir yüzey haline getirmekle birlikte daha dayanıklı olmasını sağlar. Esd zemin kaplama uygulanan alanlar çok daha kullanışlı bir yapıda ve uzun ömürlü olmaktadır.

 

 Antistatik Kaplama Fiyatları

 

 Nitelikli bir zemin sağlaması ve yoğun trafiğe dayanıklı yapısıyla esd zemin kaplama, uygulanacak alanın metrekaresine göre hesaplanmaktadır. Esd zemin kaplama fiyatları, kullanılan malzemenin türü, malzemelerin stok vaziyetleri ile farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca esd zemin kaplama hakkındaki sorularınızı iletişim formu doldurarak da iletebilmektesiniz.

 

 

Yukarı