Kurumsal

Beton Silim Ve Parlatma

Beton Silim Ve Parlatma     

 A. Mini Tozumaz B. Eko Tozumaz C. Standart Tozumaz D.preminyum Tozumaz

 

Beton Silim ve Parlatma; çeşitli nedenlerle kirlenmiş yüzeylerin belirli işlemler çerçevesinde aşındırılmasıyla mermer parlaklığına ulaştırılma işlemidir. Beton parlatma teknolojisi geleceğin teknolojisi olarak gösterilmektedir ve tam anlamıyla yenilikçi bir yaklaşım uygulanmaktadır.

 

 Beton Silim ve Parlatma İşlemi Nerelere Kullanılır?

 

 Beton silim ve parlatma birçok alanda kullanılmaktadır. Başlıca kullanım yerleri olarak alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, tır ve kamyon gibi vasıtaların sıkça geçtiği yerler gösterilebilir. Bunların dışında; endüstriyel alanlar, hastaneler, okullar, kütüphaneler, kısacası betonun olduğu her yerde uygulanabilmektedir.

 

 Hastane, okul ve kütüphaneler gibi güzel görünme amacının fazla olduğu yerlerde Beton Silim ve Parlatma işlemine sıkça başvurulmaktadır. Bu yerler sürekli aktiftir ve insanlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bundan dolayı bu yapılar uzun ömürlü ve her zaman güzel görünen zeminlere ihtiyaç duymaktadır. Bu işlemler ise beton silim ve parlatma sayesinde eski yöntemlere nazaran daha hızlı bir şekilde halledilebilmektedir. Ayrıca hijyenik olduğundan dolayı Amerika'da okulların değişmez bir parçası olmuştur.

 

 Aynı şekilde alışveriş merkezleri gibi yerlerde görsellik ve canlılık önemlidir. Dayanıklılığı uzun süre koruduğu için uzun ömürlü olarak dikkat çeken beton silim ve parlatma işlemleri eski ya da yeni zeminlere sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir. Bundan dolayı parlak zeminler istenen alışveriş merkezlerinin zemininde bu işlem kullanılmaktadır.

 

 Beton Silim ve Parlatma İşleminin Faydaları

 

 Bu işlemin kullanım alanı kadar faydaları da oldukça çoktur. Başlıca faydaları olarak; ekonomik ve uzun ömürlü olması olarak gösterilebilir. Maliyetinin oldukça düşük olduğu için bütçe dostu olan Beton Silim ve Parlatma işlemi uygulandığı zaman uzun süre dayanıklılığını korumaktadır. Aşınmalara direnç gösteren bir özelliği vardır.

 

 Kokusuzdur ve yanmaya karşı dirençlidir. Bir diğer faydası da bu işlem yapıldıktan sonra kolay bir şekilde temizlenebilmesidir. Yani kir tutma özelliği bulunmaz. Ayrıca bu işlem aydınlık alanlar sunar.

 

 Beton silim ve parlatma çevre dostu olmasıyla da sıkça kullanılan bir uygulamadır. Kimyasal madde içermeyen Beton Silim ve Parlatma işlemleri çevreye karşı dost ürünler kullanmaktadır. Yangına dayanıklı olan ve enerji kullanımını en az indiren bu işlemler zinciri dünya üzerinde yeşil bina ürünü olarak da bilinmektedir.

 

Yukarı