Kurumsal

Multilayer Zemin Kaplama

Multilayer Zemin Kaplama

 

Zemin kaplama türleri ve modelleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Yapı sektörüne ekonomik anlamda iyi kazançlar sağlayan bir dekor ürünüdür. Zemin kaplamalar kalitesi bakımından fiziksel ve kimyasal değişimlerini farklı sürelerde tamamlayabilir. Multilayer zemin kaplama uygulandığı alana parlak ve canlı bir görüntü sunmaktadır.

 

 Ağır sanayi de yapımı yapılan zemin kaplamalar, yer yüzeyi üzerinde dekoratif bir görüntü oluşturmaktadır. Çok katmanlı olan multilayer zemin kaplama antibakteriyel özelliğe sahip olmakla birlikte, çocuklar için zarar teşkil etmeyen unsurlardan oluşturulur. Kaliteli ve dayanaklı eve, ofise, otele ya da alışveriş merkezlerine uygulanan zemin kaplamaları, nemden etkilenmeyen, sağlık açısındanda bir sorun teşkil etmeyen ürün içeriklerinden yapılmalıdır.

 

 Multilayer Zemin Kaplama Nasıl ve Nerede Kullanılmalı?

 

 Zemin kaplamalar evin; salon, banyo, çocuk ve ebeveyn odalarına yapıldığı gibi ofis, şirket ve alışveriş merkezlerin daha da modern görünmesi için yer yüzeylerine de kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra yüksek yıldızlı otellerde oda içlerine ve lobilerine şık ve elegant gözükmesi içinde multilayer zemin kaplama yapılabilmektedir.

 

 Zemin kaplamanın bir türü olan multilayer, hemen hemen tüm yüzey bölgelerinde kullanılabilmektedir. Bu sayede yer yüzey kaplamalarında oldukça tercih edilen bir türdür. Multilayer kaplamaların uygulandığı zeminlerin temizlenmesi de oldukça basit ve kolaydır. Zemin üzerinde oluşan yağ, kir görüntülerinin oluşmasını engelleyen kaplama, yapısından dolayı kirli bir görüntü oluşumunu oldukça zor göstermektedir.

 

 Multilayer Zemin Kaplama, Nasıl Yüzeye Uygulanır?

 

 Kolay temizlenebilen, hemen hemen her beton yüzeyine uygulanabilen, kimyasal dayanıklarla yüzeye tutturulan zemin kaplamalara multilayer kaplama denmektedir. Kişinin, isteği doğrultusunda aşınmış, önceden işlem görmüş veya çukurlaşmış bölgelere uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulama yüzey üzerinde aşama aşama gerçekleşmektedir. Öncelikle uygulanacak yüzeyin temizlenmesi gerekmektedir.

 

 Daha sonra zemin üzerine darbelenme işlemi yapılmalı, ardından darbelenen yüzeye temiz bir astar çekilmelidir. Astar, hazırlanırken içine silis kumu da kaplamanın zemine daha iyi tutunması için koyulmalıdır. Zemin kaplamaların yüzeye uygulanışı bittikten sonra, kaplamaların hızlı kuruması için silis kumu tekrardan dökülmelidir. Zemin kaplamanın ilk aşaması bittikten sonra yüzey üzerinde ara kat işlemi yapılır.

 

 Ara kat işleminde kaplama renklerinin belirginliği için astar yeniden çekilir ve mala ile son düzenlenmesi yapılır. En son aşamada ise oluşan kat aralıkları pürüzsüz bir hale getirilebilmek için durmadan zımparalanmalıdır. Elde edilen pürüzsüz zemin üzerine son kez boya işlemi gerçekleştirilerek multilayer zemin kaplama oluşumu profesyonel kişi ve kişilerce, ekip malzemeleriyle tamamlanır.

Yukarı