Kurumsal

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon

 

Yeraltı su izolasyonu için kullanılmakta olan bir yöntem. Duvar ve çatlaklara 45 derece açı ile açılan delikler ile kılcal damarlar poliüretan enjeksiyon yönteminde tespit edilir. Dübellerin başına takılan nozullardan içerisine basınçlı olarak dolgu yapılmaktadır. Poliüretan basınçlı enjekte yapılması dolayısı ile en ince çatlaklar bile doldurulmaktadır. Suyun ters yönden gelmesine engel olunmaktadır.

 Su geçirmeyen, kalıcı çözümler sunan bir zemin kaplamada kullanılırlar. Yapışma oranı kuvvetlidir. Mekanik özellikleri ile kimyasal dayanıma haizdir. Koruyucu kaplama içinde kullanılabilirler.

 

 Kullanım Alanları  

 

 Yüksek basınçlı, yüksek akımlı tazyikli su akımlarına karşı poliüretan enjeksiyon kullanımı tercih edilir. Diyafram, istinat duvarlarındaki su sızıntılarını bloke etmek, tünel inşaatlarında LDPE veya HDPE mebran kaplama enjeksiyonunda, çimento veya mikro çimento ile kombinasyon dolgu enjeksiyonunda, ıslak veya kuru ortamda çakıl dolguların sıkıştırılma işlemlerinde, mantolama enjeksiyonunda, toprak stabilizasyonu ve dolgudaki ankrajlama işlerinde, yüksek dozda su akıntılarının olduğu durumlarda, gözenekli betonarme arkasını perde enjeksiyon işlerinde kullanılır.

 

 Bunlara ilaveten, çiroz deliklerinin ıslak veya kuru ortamda dolgu işlemlerinde, harekete maruz kalmayan bölgelerin örnek olarak; kaya çatlakları, dolgu tabakaları, derzler, çatlaklar ve segrasyonlu betonarmelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ha-cut, af, derz veya çatlaklarda yüksek dayanımlı rijit conta halini alır. Düşük sıcaklıklarda dahi esnekliklerini korurlar, yüksek termal stabiliteye niteliğini taşıyan z

 

 Avantajları Nelerdir?

 

 Enjeksiyon türleri içinde dikkat çeken poliüretan enjeksiyon yöntemi bir çok avantajı ile sektörde ön plana çıkan işlemlerdendir. Bu avantajlardan önemlilerini şöyle sıralayabiliriz: Kimyasal madde nakliyatı düzenlemesine uygun olması, phthalete içermemesi, reach uyumlu olması, yanıcı olmaması, içeriğinde solvent bulundurmaması, tek bileşenli olması, kullanıcı dostu olması, onaylı bir ürün olması, kürünü almış bir ürün olarak organik çözeltilere, hafif asitlere, alkalilere ve mikroorganizmalara karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Su yalıtımı için geliştirilmiş yüksek performans ile ileri nesil bir reçine.

 

 Lider Firma: Yön Epoksi

 

 Yön Epoksi, endüstriyel zemin işlemlerinde yılların deneyimi ve uzman ekibi ile müşteri odaklı olarak başarılı projelere imza atmaktadır. Sektöre 2008 yılından bu yana epoksi zemin kaplamalarında yön veren lider bir firmadır. Poliüretan enjeksiyon ve bu yöntem ile yapılan kaplamalar firmanın profesyonel hizmet verdiği alanların içinde yer alır. Kalıcı, estetik, iyi görünümlü zeminler için başvuracağınız en güvenilir firma olarak tercih edebilirsiniz.

 

Yukarı