Kurumsal

Portakal Kabuğu Desenli Zemin Kaplama

Portakal Kabuğu Desenli Zemin Kaplama

 

Görünüm olarak portakal kabuğuna benzemesinden dolayı bu zemin kaplamaya portakal kabuğu desenli zemin kaplama adı veriliyor. Estetik bir görünümü olan bu zemin daha çok kaygan, ıslak alanlarda kullanılan bir zemin kaplaması olarak kullanılır. İnsanları oluşacak tehlikelerden korumak için kullanılır.

 

 Portakal Kabuğu Desenli Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

 

 Bu zemin kaplaması kaygan olan alanlarda kullanılır. Portakal kabuğu desenli zemin kaplama kapalı otoparklar, açık otoparklar, alışveriş merkezleri, mağazalar, lojistik depolar, çeşitli ürün depoları gibi alanlarda kullanılır. Bunun yanında; tekstil atölyeleri, tekstil firmaları, çeşitli fabrikalar, çeşitli atölyeler, havuz kenarları, yaya yolları gibi yerlerde de kullanılmaktadır.

 

 Portakal Kabuğu Desenli Zemin Kaplama Ne İçin Kullanılır?

 

 Çok geniş kullanım alanı olan bu portakal kabuğu desenli zemin kaplama çoğunlukla kaymaz zemin elde etmek için kullanılmaktadır. Hem estetik görünen hem güvenli olan bu zemin özelikle havuz kenarları, yaya geçidi, otopark gibi alanlarda güveli olarak kullanılır. Islak zeminlerde çalışmak zorunda kalınan çeşitli alanlarda ise zemin üzerine kayma olasılığı olmadan güven ile basabilmek için kullanılır.

 

 Yaya yolları, otoparklar gibi çeşitli endüstriyel alanlarda belirmiş alanların çizgisel şekilde belirtilmesini sağlamak amacı ile de kullanılmaktadır. Kişisel güvenliği sağlamak için kaygan zeminlerde mutlaka kullanılır.

 

 Portakal Kabuğu Desenli Zemin Kullanım Avantajları Nelerdir?

 

 Kullanım amaçlarına göre çok geniş kullanım alanlarına sahip bir zemin kaplama metodudur. Kimyasal maddeler kullanılmadan elde edildikleri için insan sağlığına tehdit oluşturabilecek hiçbir madde bulundurmaz. Oldukça estetik bir görünüme sahip olması ile ortamın görüntüsünü bozmaz. Tozuma yapmaması ve kir tutmaması ile oldukça hijyeniktir. Pratik ve kolay bir şekilde temizlenebilir. Yayaların üzerinden geçişlerine oldukça müsaittir.

 

 Tırlar gibi ağır ve yüklü olan araçların geçişlerinden etkilenmezler. Oldukça sağlam ve dayanıklıdırlar. Kırılma ve çatlama yapmazlar. Tamir edilmesi çok kolaydır. Su geçirmedikleri için su izolasyonları için kullanılabilir. Kaydırmaz yapısı vardır. Ortalama olarak 3 mm ve 1 mm arasındaki kalınlıklara sahiplerdir. Çok geniş renk yelpazesine sahiptir. Kaplamanın yapılacağı yere göre zemin rengi seçilebilir. Oldukça uzun ömürlü ve ekonomik yapısı ile kullanım alanları, kullanan yerlerin sayısı çoktur.

 

Yukarı